هر آنچه که باید درباره ی ارتفاع تشک بدانید

تشک رویال اصلی

ارتفاع تشک باید چقدر باشد؟

هر آنچه که باید درباره ی ارتفاع تشک بدانید؟ ارتفاع تشک در مدل های مختلف تشک مانند طبی ، فنری و طبی فنری ممکن است با یکدیگر متفاوت باشد و حتی می توان این ابعاد را در اندازه های مختلف خریداری نمود و سفارش داد . با توجه به اینکه تشک یکی از لوازم ضروری برای خواب راحت می باشد توجه به سایز و ارتفاع آن نیز بسیار مهم می باشد.شاید برای شما به هنگام خرید تشک این سوال پیش بیاید ارتفاع تشک باید چقدر باشد تا تشک استانداردی داشته باشیم. به همین دلیل در این مقاله تصمیم گرفته ایم تا اطلاعاتی را درباره ارتفاع تشک در اختیارتان قرار دهیم.

اهمیت ارتفاع در تشک

بهترین تشک برای خوابیدن، تشکی است که از سطح تخت بالاتر بیاید و کم ارتفاع نباشد. در تشک‌ های معمولی ، بحث ارتفاع مهم نیست و اصلا ارتفاع تعریف شده‌ ای برای آن‌ها وجود ندارد، در حالی که انواع مدل‌ های طبی و خوشخواب موجود در بازار ، دارای ارتفاع متنوع هستند. محتویات تشک‌ها و نوع مواد تشکیل‌دهنده آن‌ ها در انواع مختلف این محصول متفاوت است و در نمایندگی برند‌های ایرانی می‌توانید ماکت مواد تشکیل دهنده هر تشک را از نزدیک ببینید. نمد، فنر، موکت، یونولیت و فوم ازجمله مواد تشکیل‌ دهنده تشک‌های خواب هستند، در حالی که تشک‌های معمولی فقط از فنر تشکیل شده‌اند یا ابر و مواد‌ پرکننده مانند پر و پشم در آن‌ها وجود دارد.

ارتفاع تشک فنری چقدر است؟

با توجه به متریال های بکار رفته در تولید و ساخت تشک ارتفاع تشک های فنری متنوع می باشد و گاها طبق سایز سفارشی مشتری می تواند ارتفاع تشک خود را معین کند. ولی بطور کلی ارتفاع این نوع تشک ها 20 سانتی متر می باشد. البته تشک های فنری نیز در بازار وجود دارد که با درجه نرمی 3 یا 4 و ارتفاع زیر 20 سانتی متر. شما می توانید با توجه به نیاز خود ارتفاع تخت خود را به تولید کننده ها ی تشک سفارش دهید.

هر آنچه که باید درباره ی ارتفاع تشک بدانید

ارتفاع تشک طبی فنری چقدر است؟

تشک های طبی فنری با توجه به کاربری طبی و درمانی آن و استفاده از اسفنج در تولید این نوع تشک عموما ارتفاع این نوع تشک ها به 25 سانتی متری می رسد. زیرا درجه نرمی این تشک ها 5 به بالا می باشد و همچنین ارتفاع تشک های طبی به دلیل در بر گرفتن بدن باید بیشتر باشد.

ارتفاع تشک نوجوان چقدر باید باشد؟

ارتفاع تشک نوجوان باید به گونه ای باشد که آنها به راحتی بتوانند از تخت خود بالا رود. این ارتفاع از حدود ۲۰ سانتی متر کمتر نباید باشد. ضخامت کمتر بیانگر سفتی بیشتر تشک خواهد بود چون اینگونه تشک ها از اسفنج‌های سختی تهیه شده اند. توجه داشته باشید که ارتفاع بسیار زیاد تشک می‌تواند فاصله کودک تا زمین را زیادتر کند و در صورت افتادن او از روی تخت آسیب ‌ببیند.

ارتفاع تشک ویژه چقدر می باشد؟

ضخامتی که برای انواع تشک های معمولی در نظر گرفته می شود از 22 سانت می باشد . تشک هایی که دارای ارتفاع 30 سانتی باشند جزئ تشک های ویژه محسوب می شوند . افزایش ضخامت یا همان ارتفاع تشک با لایه های بیشتر ابر و … امکان پذیر است .

ارتفاع تشک نوزاد چقدر است؟

برای خرید تشک نوزاد باید دقت داشته باشید تا نکات ایمنی برای نوزاد را نیز در نظر بگیرید. اگر شما تشکی با ارتفاع بالای را انتخاب کنید برای نوزاد خود امکان سقوط نوزاد از روی تشک افزایش می یابد. پس مناسب ترین ارتفاع برای تشک نوزاد زیر بیست سانت می باشد.

تشک کودک به دلیل وزن پایین کودکان باید درجه سفتی پایینی داشته باشد که این نوع تشک ها با ارتفاع 19 سانتیمتر مناسب برای تخت های نوزادان است . دقت داشته باشید که از تشک هایی با ارتفاع 24 سانتیمتر در دسته با کیفیت ترین ها قرار دارند نمی توان برای تشک نوزاد استفاده کرد.

تشک رویال اصلی
هر آنچه که باید درباره ی ارتفاع تشک بدانید

ارتفاع تشک کلاسیک چقدر است؟

نوعی دیگر از تشک‌ها «تشک‌های فنری» هستند که به آن‌ها تشک‌های کلاسیک هم گفته می‌شود. در این تشک‌ها از 2 فنر بزرگ برای نگه داشتن جرم بدن استفاده می‌شود. طول عمر آن‌ها 2 سال است. مزیت‌ شان راحت بودن آن است و بزرگ‌ترین عیب‌ شان هم نرم بودن است. بیشتر بیماری‌های عضلانی هم به علت همین راحتی و نرمی بیش از حد تشک‌ها ایجاد می‌شوند. استاندارد تشک‌های فنری به اندازه ارتفاع و عرض آنهاست؛ اندازه فنر و انعطاف‌پذیری آن نیز به ارتفاع آن بستگی دارد. یک تشک فنری استاندارد باید 202 سانتی‌متر طول، 152 عرض و 22 سانتی‌متر ارتفاع داشته باشد.

انواع ارتفاع تشک

همانطور که در قسمت اول مقاله برایتان گفتیم ارتفاع تشک ها متفاوت می باشد و شما می توانید ارتفاع تشک خود را به تولید کنندگان تشک سفار دهید. اما تشک هایی که در بازار وجود دارند شامل اندازه های زیر می باشد:

  • 12 سانتیمتر
  • 19 سانتیمتر
  • 22 سانتیمتر
  • 24 سانتیمتر
  • 25 سانتیمتر
  • 25 سانتیمتر
  • 26 سانتیمتر
  • 28 سانتیمتر
  • 30 سانتیمتر

آیا درجه نرمی تشک با ارتفاع آن در ارتباط است؟

با توجه به مطالب گفته شده در همین مقاله در پاسخ به سوال که آیا درجه سفتی و نرمی تشک با ارتفاع آن در ارتباط است؟ باید بگوییم بله درجه سفتی و نرمی تشک ارتباط مستقیمی با ارتفاع تشک دارد. هرچه میزان درجه نرمی تشک کمتر باشد ارتفاع تشک نیز کم است و هرچه میزان نرمی تشک بیشتر باشد ارتفاع تشک نیز بیشتر است. این ارتباط مستقیم نیز به دلیل جای گیری فنرها و استفاده از فنرهای بیشتر و لایه های بیشتر در تشک می باشد که ضخامت کم تشک بیانگر سفتی تشک می باشد.

نکاتی که قبل از خرید تشک حتما باید به آنها توجه کنید

سعی کنید هنگام خرید تشک ، کاور محافظ را نیز خریداری کنید:

برخی از تشک ها دارای کاورهای محافظ برای جلوگیری از کثیف شدن تشک هستند. برخی نیز فاقد این کاور هستند که توصیه می شود در صورت عدم تجهیز تشک به این کاورها آن را خریداری کنید.

تشک با گارانتی خریداری کنید:

از خرید تشک بدون گارانتی به شدت پرهیز کنید. زیرا ممکن است تشکی که خریداری می کنید فاقد استانداردهای لازم باشد و شما را دچار دردسر کند. پس قبل از خرید تحقیق کرده و از نمایندگی های فروش تشک را خریداری کنید.

تشک رویال اصلی
هر آنچه که باید درباره ی ارتفاع تشک بدانید

راحتی تشک مهم تر از سبک و سنگینی است:

معمولا وزن تشک ها با توجه به جنس و تعداد لایه هایشان متفاوت است اما از آنجا که قرار نیست تشک روی تخت مان را روزی یک بار بلند یا جابه جا کنیم، وزن و سبکی و سنگینی آن اهمیت چندانی ندارد. یعنی وزن کم یا زیاد تشک ملاکی برای توصیه به خریدن یا نخریدن آن نیست. البته حتما باید تشک های سنگین و دونفره را با کمک 2 یا حتی 2 نفر دیگر از جا بلند و آن را تا قرار دادن روی تخت حمل کرد تا فشار کمتری به کمر هر یک از شما وارد شود.

سایز تشک را درست خریداری کنید:

در حال حاضر تشک ها در سایزهای تک نفره 90 و 100 و 120،دو نفره 140 و 160 و 180و200 سانتی متری و تشک کودک با سایز130*70 و135*70و نوجوان 180*80 با سایز مشخص در بازار موجودند. سعی کنید حتما سایزی را انتخاب کنید که متناسب با تخت شما باشد . اگر شما فردی درشت اندام هستید هر گز به سراغ نمونه هایی با سایز 160 در دونفره و 90 در یک نفره نروید.
منبع:Aghayetoshak
جهت خرید محصولات خواب به قسمت فروشگاه سایت شرکت رویال مراجعه فرمایید.
دیدگاه شما
0
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.