نکاتی درباره کوسن مبل یا بالشت مبلمان

تشک رویال اصلی

نکاتی درباره کوسن مبل یا بالشت مبلمان

کوسن مبل از متعلقات مبلمان منزل میباشد که با توجه به مدل و رنگ مبل خانگی میتواند بالشت مبل نیز هماهنگ یا متفاوت باشد . تعویض کوسن یکی از راحت ترین کارها برای تغییر دکوراسیون منزل میباشد و هزینه کمتری نسبت به تعویض مبلمان دارد . با تعویض بالشت مبل متوجه تغییرات در ظاهر اتاق پذیرایی خواهید شد.

 

تشک رویال اصلیاندازه کوسن مبل

برای این که استاندارد دقیق یک بالشت مبل را بتوان بررسی کرد باید به چند مورد توجه کرد مانند طول مبل، نوع مبل، شکل کوسن، و عمق مبل و … در ادامه مطلب به همه موارد زیر شده خواهیم پرداخت.

تشک رویال اصلی

نوع مبلمان

شما در هنگام خرید مبل منزل متوجه خواهید شد که نوع کوسن مبل ها نیز متفاوت هستند و اکثرا با رنگ مبل هماهنگی دارند . مبل های که پشتی بلندی دارند به بالشت مبل نیاز ندارند و فقط کوسن های کوچک برای گرفتن در دست در این نوع مبلمان کافی است اما مبل های که پشتی کوتاه تری دارند نیاز به بالشت مبل دارند تا نشستن در آنها راحت تر باشد.

تشک رویال اصلی
مبل گرد

عمق مبل

عمق مبلمان میتواند در انتخاب ضخامت کوسن نیز تاثیر داشته باشد هر چه عمق مبل بیشتر باشد ضخامت بالشت مبل باید بیشتر باشد تا راحت تر به آن بتوان تکیه کرد . عمق مبلمان باید به گونه ای ساخته شده باشد که وقتی روی مبل می نشینید و کاملا به پشت تکیه کرده اید زانوهای شما بر روی لبه مبل قرار گیرند و نود درجه به سمت پایین خم شوند.

تشک رویال اصلی

شکل کوسن مبل

بالشت های مبل دارای اشکال مختلفی هستند که چند مورد از شکل های عبارتند از کوسن مربع شکل ، کوسن استوانه ای ( کوسن متکایی، شبیه به متکاها قدیمی ) ، کوسن مستطیل و دایره ای شکل . نوع و شکل بالشت ها نقش مهمی در اندازه مناسب بالشت مبل دارند.

تشک رویال اصلی

کوسن مربع شکل 

بالشت های مربع شکل را میتوان به هر صورتی روی مبل قرار داد . کوسن مربع شکل را میتوان به آن تکیه کرد یا در دست گرفت . همچنین میتوان موقع تماشای تلویزیون روی چند تا از این بالشت ها لم داد و لذت برد . اندازه استاندارد برای هر ضلع این کوسن‌ها، از ۴۰ سانتیمتر تا ۶۰ سانتی متر متنوع است .

تشک رویال اصلی
کوسن مدل مربع

کوسن‌های دایره شکل

بالشت های دایره ای شکل طرفداران زیادی دارد و به مبل خانگی نما و زیبایی خاص میبخشد . قطر استفاده کوسن های دایره ای شکل برای روی مبل در اندازه 35 سانتی متر می باشد

تشک رویال اصلی
کوسن مدل گرد

بالشت مستطیل شکل

کوسن های مستطیل دارای شکل متفاوتی هستند و به فضا زیبایی خاصی می بخشند و به خاطر شکل نا متعارفشان محبوب شده اند . این نوع بالشت ها نظر خیلی از افراد را به خود جلب کرده اند.

از بالشت مستطیل شکل برای بلندتر نشان دادن طول مبل و صندلی استفاده می شود و بیشتر جنبه دکوری دارند . سایز و اندازه استاندارد بالشت مستطیل معمولا در اندازه 35 سانت تا 55 سانت میباشد.

تشک رویال اصلی
کوسن مدل مستطیل

بالشت استوانه ای شکل

بالشت های استوانه ای از فوم پر شده اند و سفتی زیادی دارند ولی میتواند این نوع بالشت را با پر کننده های دیگری مانند پر و کاموا، و پشم شیشه پر کنید تا نرم‌تر شوند . اندازه استاندارد کوسن مبل استوانه ای 50 سانت و 18 سانت قطر دارند که البته سایز دقیقا مشخصی نمی توان اعلام کرد . از کوسن های استوانه ای بزرگ در تخت خواب استفاده می شود.

تشک رویال اصلی
کوسن مدل استوانه ای

جهت خرید محصولات خواب به قسمت فروشگاه سایت شرکت رویال مراجعه فرمایید.

دیدگاه شما
0
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.